Spausdinti Pasiūlyk draugui

Prieš 600 metų vaizdingame kalnų slėnyje, Telpa ir Ohre upių santakoje, įsikūrė kurortinis miestas Karlovy Vary. Pasak legendos, Čekijos karalius Karolis IV-asis, medžiodamas aptiko šiltuosius šaltinius ir liepė pastatyti medžiotojų namelį. nuo to laiko prasidėjo garsi savo tradicijomis Karlovy Vary istorija. Dabar – tai kurortas šiaurės-vakarų Čekijoje, netoli Vokietijos pasienio užimantis 96,94 kv. km. Karlovy Vary yra 367 – 555 m. aukščio virš jūros lygio su švelniu kalnų klimatu. Kurorte gyvena 61,7 tūkstančių gyventojų. Šimtmečius kurortą garsinęs mineralinis vanduo dabar derinamas su šiuolaikinėmis technologijomis. Tai sukuria puikias galimybes visapusiškai gydyti įvairius susirgimus bei stiprinti organizmą.

Karlovy Vary mineralinis vanduo pasižymi unikaliomis, naudingomis sveikatai savybėmis. Tai natūralus angliarūgštės sulfatinis natrinis vanduo, kuris +73 °C temperatūros trykšta į paviršių per tektoninį plyšį iš gylio daugiau nei  2500 m. Vandens sudėtyje yra ličio, natrio, kalio, rubidžio, cezio, vario, berilio, magnio, kalcio, stroncio, cinko, kadmio, aliuminio, alavo, švino, nikelio, fluoridų, chloridų, bromidų, sulfatų, bikarbonatų, karbonatų ir sicilio rūgšties. Šis didžiausio Čekijos gydomųjų vandenų kurorto Karlovy Vary vanduo buvo šimtmečius naudojamas chroniškoms skrandžio opoms, tulžies takų diskinezijai, įskaitant pocholecistektominį sindromą, chroniškoms kasos bei kepenų ligoms ir podagrai gydyti, dėl akmenų šlapimo pūslėje kilusiems negalavimams mažinti. Vandenį patariama gerti sergant širdies ir kraujagyslių, skrandžio ir žarnyno, inkstų, kepenų, šlapimo takų ir kvėpavimo takų ligomis, esant medžiagų apykaitos sutrikimams.

Sanatorinis gydymas Karlovy Varai kurorte rekomenduotinas sergant šiomis ligomis:

– lėtiniu gastritu;
– skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige;
– storojo ir plonojo žarnyno susirgimams;
– žarnyno diskinezija;
– lėtiniu hepatitu ir remisijos stadijos cholecistifu,
– tulžies akmenlige,
– lėtinėmis kepenų, tulžies pūslės, inkstų ligomis,
– lėtiniu pankreatitu,
– nutukimu,
– cukriniu diabetu,
– esant kai kuriems medžiagų apykaitos sutrikimams (turintiems viršsvorį, sergant ateroskleroze), įvairiomis neurozėmis.

Į Karlovy Vary atvyksta ne tik norintys gydytis, bet ir profilaktiškai sustiprinti sveikatą, atgauti darbingumą bei gerą savijautą. Švelnus kurorto klimatas, tyras oras ir rami aplinka padeda gerai  pailsėti ir pasisemti fizinių bei dvasinių jėgų.

Sanatorija Curie 3*
Beethoven 3*
Flora 3*
Elefant 3*
Richmond 4*
Radium Palace 4*
Sanatorija Nove Lazne 5*

kvary

 

 

nova_internet

Booking.com